Kurtyny powietrzne ogrzewanie wewnątrz i na zewnątrz

Kurtyny powietrzne

Zasadniczym planem, jaki planujemy pozyskać w porze obsługi pośrodku kurtyn powietrznych jest utworzenie bariery powietrznej wśród wnętrzem, a stroną zewnętrzną pomieszczenia. W sytuacji, jeżeli już pośrodku pomieszczenia jest wykorzystywane ogrzewanie używając takich sprzętów, jak promienniki elektryczne bariera w postaci kurtyn powietrznych jest bardzo potrzebna.

Usytuowanie sprzętów tworzących ową barierę jest uzależnione od posiadacza pomieszczenia, zaś musi kierować się on pewnymi regułami.Przede wszystkim bariery powietrzne realizowane przez kurtyny powietrza powinny być umiejscowione nad wejściami czy wylotami powietrza, które są wystawione na ciągły ruch. Odnosi się to przeważnie drzwi prowadzących na zewnątrz budynku oraz bram wjazdowych.

We wnętrzach ogrzewanych promiennikami elektrycznymi kurtyny powietrza muszą zostać umiejscowione również nad oknami. Umożliwi to podgatunek kurtyn, bowiem mają okazję one strumień wytwarzanego powietrza posiadać skierowany pionowo w kierunku podłoża albo poziomo, ku ścianie przeciwległej do ściany, na której znajduje się kurtyna powietrza.

Kurtyny powietrze boczne i górne

W konsekwencji różnorodności nawiewu powietrza mamy możliwość podzielić te urządzenia na dwa rodzaje: kurtyny powietrze boczne i górne. W początkowym z tego rodzaju rodzai kurtyną powietrzną są moduły systemowe nałożone na samego siebie by wytworzenia większej liczby powietrza. Zaś górna kurtyna jest usytuowana nad wejściem też oknami też w ogromnej liczbie przypadków ma możliwość skierowania strugi powietrza w wybrane miejsca.

W razie ogrzewania pomieszczenia promiennikami elektrycznymi kurtyny powietrza mają sposobność w własnej pracy wykorzystywać to powietrze. Mają możliwość one jeszcze mieć swój swój własny element - benzyne do ocieplania powietrza, przez co dodatkowo ogrzewają powietrze i są wsparciem dla wspomnianego ogrzewania promiennikami elektrycznymi. Podczas gdy w okresach letnich kurtyny takie nadzwyczajnie współpracować z klimatyzatorami i zatrzymują w pomieszczeniu ochłodzone powietrze.