Lokalizacja

Pole do minigolfa jest o wiele łatwiej zorganizować, niż pole do gry w golfa tradycyjnego. O ile w przypadku tradycyjnego golfa oczywistym jest fakt, że niezbędne do tego jest kilka lub kilkanaście hektarów gruntu na obrzeżach dużego miasta, to już w przypadku terenu do minigolfa najważniejsza jest bliskość do centrum miasta oraz odpowiednia okolica, na przykład park, okolice lasu czy innego terenu zielonego.

Naturalnie wymagany teren jest nieporównywalnie mniejszy. Najlepszym rozwiązaniem jest miejsce, które będzie swego rodzaju ostoją od codziennego zgiełku, który panuje w wielkich miastach.

Okolice pola do minigolfa powinny być przede wszystkim ciche. Powinny również oferować przynajmniej zalążek obcowania z naturą, zielenią i czystym powietrzem. Z drugiej strony jednak, ośrodek do gry w minigolfa powinien być na tyle blisko centrum dużego miasta, aby wzbudzał zainteresowanie nawet przypadkowych osób, które pragną zrelaksować się w nieco inny sposób niż w kinie, teatrze, pubie czy parku.